CMA02040X1009GB300 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CMA02040X1009GB300 |
Description | RES SMD 10 OHM 2% 0.4W 0204 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 Ohms ±2% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0204 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Carbon Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CMA02040X1009GB300 Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case MELF, 0204 |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm) |