VJ2225Y105KBCAT4X
DigiKey Part Number
720-1089-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1089-1-ND - Cut Tape (CT)
720-1089-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ2225Y105KBCAT4X
Description
CAP CER 1UF 200V X7R 2225
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
EDA/CAD Models
VJ2225Y105KBCAT4X Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)