VJ2220Y472KXUSTX1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VJ2220Y472KXUSTX1 |
Description | CAP CER 4700PF 250VAC X7R 2220 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4700 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VJ2220Y472KXUSTX1 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Ratings X1, Y2 |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 2220 (5750 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.086" (2.18mm) |