VJ2220Y224KBEAT4X
DigiKey Part Number
720-1093-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1093-1-ND - Cut Tape (CT)
720-1093-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ2220Y224KBEAT4X
Description
CAP CER 0.22UF 500V X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
VJ2220Y224KBEAT4X Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)