VJ2220A821KXUSTX1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
820 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
VJ2220A821KXUSTX1
DigiKey Part Number
720-VJ2220A821KXUSTX1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ2220A821KXUSTX1
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
X1, Y2
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)