VJ2008Y101KWUSTX1A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
100 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 2008 (5020 Metric)
VJ2008Y101KWUSTX1A
DigiKey Part Number
720-VJ2008Y101KWUSTX1ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ2008Y101KWUSTX1A
Description
MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low Dissipation Factor
Series
Ratings
X1, Y2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2008 (5020 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.200" L x 0.080" W (5.08mm x 2.03mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)