VJ1206Y473JXACW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 1 527
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
YAGEO
0.047 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y473JXACW1BC
DigiKey Part Number
VJ1206Y473JXACW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y473JXACW1BC
Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206Y473JXACW1BC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)