VJ1206Y333MXAAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 750
0.033 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y333MXAAC
DigiKey Part Number
VJ1206Y333MXAAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y333MXAAC
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206Y333MXAAC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)