VJ1206Y153KBEAT4X is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
0.015 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y153KBEAT4X
DigiKey Part Number
VJ1206Y153KBEAT4X-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y153KBEAT4X
Description
CAP CER 0.015UF 500V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206Y153KBEAT4X Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode, Soft Termination
Size / Dimension
0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)