VJ1206Y104KBBAT
DigiKey Part Number
720-VJ1206Y104KBBATTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ1206Y104KBBATCT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ1206Y104KBBATDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y104KBBAT
Description
MLCC
Detailed Description
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)