VJ1206Y102KXEAT5Z
DigiKey Part Number
720-1019-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1019-1-ND - Cut Tape (CT)
720-1019-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y102KXEAT5Z
Description
CAP CER 1000PF 500V X7R 1206
Detailed Description
1000 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VJ1206Y102KXEAT5Z Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)