VJ1206A392FXBPW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
Direct
YAGEO
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
3900 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
VJ1206A392FXBPW1BC
DigiKey Part Number
VJ1206A392FXBPW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206A392FXBPW1BC
Description
CAP CER 3900PF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206A392FXBPW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)