VJ0805Y473KXBMT
DigiKey Part Number
720-VJ0805Y473KXBMTTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ0805Y473KXBMTCT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ0805Y473KXBMTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805Y473KXBMT
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0805Y473KXBMT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)