VJ0805A181JXBPW1BC is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
180 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
VJ0805A181JXBPW1BC
DigiKey Part Number
720-VJ0805A181JXBPW1BCTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ0805A181JXBPW1BCCT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ0805A181JXBPW1BCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805A181JXBPW1BC
Description
CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0805A181JXBPW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)