VJ0603Y103KXXCW1BC
DigiKey Part Number
720-1684-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1684-1-ND - Cut Tape (CT)
720-1684-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603Y103KXXCW1BC
Description
CAP CER 10000PF 25V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0603Y103KXXCW1BC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)