VJ0603G105MXXCW1BC
DigiKey Part Number
720-VJ0603G105MXXCW1BCTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ0603G105MXXCW1BCCT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ0603G105MXXCW1BCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603G105MXXCW1BC
Description
CAP CER 1 UF 25V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0603G105MXXCW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)