VJ0603D220JXPAJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 13 614
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 12 869
Datasheet
Murata Electronics
Johanson Technology Inc.
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 635
Upgrade
KEMET
Murata Electronics
Johanson Technology Inc.
22 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
VJ0603D220JXPAJ
DigiKey Part Number
720-1308-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603D220JXPAJ
Description
CAP CER 22PF 250V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603D220JXPAJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)