VJ0603D0R8VXPAJ
DigiKey Part Number
720-VJ0603D0R8VXPAJTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ0603D0R8VXPAJCT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ0603D0R8VXPAJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603D0R8VXPAJ
Description
CAP CER 0.8PF 250V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.8 pF ±0.05pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0603D0R8VXPAJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.05pF
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)