VJ0402A181FLAAJ32
DigiKey Part Number
720-VJ0402A181FLAAJ32TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0402A181FLAAJ32
Description
CAP CER 180 PF 50V NP0(C0G) 0402
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
180 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0402A181FLAAJ32 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)