VJ0201Y222KXJCW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 131 264
Datasheet
Upgrade
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
KYOCERA AVX
Taiyo Yuden
2200 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
VJ0201Y222KXJCW1BC
DigiKey Part Number
VJ0201Y222KXJCW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0201Y222KXJCW1BC
Description
CAP CER 2200PF 16V X7R 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0201Y222KXJCW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)