TR3D227M010C0125 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 500
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Upgrade
In Stock: 499
Similar
Similar
In Stock: 714
In Stock: 20
In Stock: 598
220 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 125mOhm
TR3D227M010C0125
DigiKey Part Number
TR3D227M010C0125-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR3D227M010C0125
Description
CAP TANT 220UF 20% 10V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
TR3D227M010C0125 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
125mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
10 V