TR3D226K035C0275
DigiKey Part Number
718-1539-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-1539-1-ND - Cut Tape (CT)
718-1539-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR3D226K035C0275
Description
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 275mOhm
EDA/CAD Models
TR3D226K035C0275 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
275mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
35 V