TH3E226K035C0500
TH3E226K035C0500
DigiKey Part Number
718-1275-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-1275-1-ND - Cut Tape (CT)
718-1275-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TH3E226K035C0500
Description
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 500mOhm
EDA/CAD Models
TH3E226K035C0500 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
E
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
500mOhm