TH3E106K050D0500
DigiKey Part Number
718-TH3E106K050D0500TR-ND - Tape & Reel (TR)
718-TH3E106K050D0500CT-ND - Cut Tape (CT)
718-TH3E106K050D0500DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TH3E106K050D0500
Description
CAP TANT 10UF 10% 50V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V 2917 (7343 Metric) 500mOhm
EDA/CAD Models
TH3E106K050D0500 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
500mOhm