TH3C106K035D1600 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Sprague
In Stock: 647
In Stock: 0
10 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2312 (6032 Metric) 1.6Ohm
TH3C106K035D1600
DigiKey Part Number
TH3C106K035D1600-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TH3C106K035D1600
Description
CAP TANT 10UF 10% 35V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TH3C106K035D1600 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
C
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.6Ohm