T83E337K010EZZS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 464
Datasheet
330 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 500mOhm
T83E337K010EZZS
T83E337K010EZZS
DigiKey Part Number
718-1568-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T83E337K010EZZS
Description
CAP TANT 330UF 10% 10V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
T83E337K010EZZS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
500mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.170" (4.32mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
10 V