T55B337M2R5C0025
DigiKey Part Number
718-2166-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-2166-1-ND - Cut Tape (CT)
718-2166-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T55B337M2R5C0025
Description
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 2.5 V 1411 (3528 Metric) 25mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T55B337M2R5C0025 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Vishay Sprague
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
330 µF
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
2.5 V