T52M9107M035C0055
DigiKey Part Number
718-T52M9107M035C0055TR-ND - Tape & Reel (TR)
718-T52M9107M035C0055CT-ND - Cut Tape (CT)
718-T52M9107M035C0055DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T52M9107M035C0055
Description
CAP TANT POLY 100UF 35V 2924
Manufacturer Standard Lead Time
83 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 35 V 2924 (7361 Metric) 55mOhm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T52M9107M035C0055 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
55mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Vishay Sprague
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2924 (7361 Metric)
Capacitance
100 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)
Voltage - Rated
35 V