T52E5107M020C0055
DigiKey Part Number
718-T52E5107M020C0055TR-ND - Tape & Reel (TR)
718-T52E5107M020C0055CT-ND - Cut Tape (CT)
718-T52E5107M020C0055DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T52E5107M020C0055
Description
CAP TANT POLY 100UF 20V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
43 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 20 V 2917 (7343 Metric) 55mOhm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T52E5107M020C0055 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
55mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Vishay Sprague
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
100 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated
20 V