592D687X96R3R2T20H is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Sprague
In Stock: 2 020
KEMET
680 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 6.3 V 2824 (7260 Metric) 100mOhm
592D687X96R3R2T20H
DigiKey Part Number
592D687X96R3R2T20H-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
592D687X96R3R2T20H
Description
CAP TANT 680UF 10% 6.3V 2824
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
592D687X96R3R2T20H Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2824 (7260 Metric)
Size / Dimension
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
R
Voltage - Rated
6.3 V