293D476X9025D2TE3
DigiKey Part Number
718-1748-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-1748-1-ND - Cut Tape (CT)
718-1748-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
293D476X9025D2TE3
Description
CAP TANT 47UF 10% 25V 2917
Detailed Description
47 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 700mOhm
EDA/CAD Models
293D476X9025D2TE3 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
700mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25 V