199D336X9010D6V1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
33 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V Radial
199D336X9010D6V1
DigiKey Part Number
199D336X9010D6V1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D336X9010D6V1
Description
CAP TANT 33UF 10% 10V RADIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
199D336X9010D6V1 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.498" (12.66mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
10 V