199D335X9050DYV1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3.3 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50 V Radial
199D335X9050DYV1
DigiKey Part Number
199D335X9050DYV1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D335X9050DYV1
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 50V RADIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
199D335X9050DYV1 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Capacitance
Lead Spacing
0.125" (3.18mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
50 V