199D105X9050B5B1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
Image for 199D105X9050B5B1 is not available
199D105X9050B5B1
DigiKey Part Number
199D105X9050B5B1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D105X9050B5B1
Description
CAP TANT 1UF 10% 50V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50 V Radial
EDA/CAD Models
199D105X9050B5B1 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Capacitance
Lead Spacing
0.125" (3.18mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
50 V