TS7Y201KR32
DigiKey Part Number
716-TS7Y201KR32-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TS7Y201KR32
Description
TS7 Y 200U 10% TR E3
Detailed Description
200 Ohms 0.5W, 1/2W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Resistance
200 Ohms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Rectangular - 0.277" x 0.264" Face (7.04mm x 6.70mm)
Tolerance
±10%