TS7Y101KR32 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 1 106
Datasheet
100 Ohms 0.5W, 1/2W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
TS7Y101KR32
DigiKey Part Number
716-TS7Y101KR32-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TS7Y101KR32
Description
TS7 Y 100U 10% TR E3
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Manufacturer
Vishay Sfernice
Number of Turns
1.0
Series
Adjustment Type
Top Adjustment
Packaging
Bulk
Resistive Material
Cermet
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Resistance
100 Ohms
Termination Style
Gull Wing
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Rectangular - 0.277" x 0.264" Face (7.04mm x 6.70mm)
Tolerance
±10%