RCMS0212700FHA20
DigiKey Part Number
716-RCMS0212700FHA20CT-ND - Cut Tape (CT)
716-RCMS0212700FHA20TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCMS0212700FHA20
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Detailed Description
1.27 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
150°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)