LTO100H4R700JTE3 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sfernice
In Stock: 2 246
Datasheet
4.7 Ohms ±5% 100W Through Hole Resistor TO-247-2 Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding, Safety Thick Film
LTO100H4R700JTE3
DigiKey Part Number
716-LTO100H4R700JTE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTO100H4R700JTE3
Description
RES 4.7 OHM 5% 100W TO247-2
Detailed Description
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.620" L x 0.197" W (15.76mm x 5.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.976" (24.80mm)