LTO100H47R00JTE3 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sfernice
In Stock: 360
Datasheet
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
47 Ohms ±5% 100W Through Hole Resistor TO-247-2 Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding, Safety Thick Film
LTO100H47R00JTE3
DigiKey Part Number
716-LTO100H47R00JTE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTO100H47R00JTE3
Description
RES 47 OHM 5% 100W TO247-2
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tube
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
TO-247
Resistance
Size / Dimension
0.620" L x 0.197" W (15.76mm x 5.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.976" (24.80mm)