LTO100H100R0JTE3
DigiKey Part Number
716-LTO100H100R0JTE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTO100H100R0JTE3
Description
RES 100 OHM 5% 100W TO247-2
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms ±5% 100W Through Hole Resistor TO-247-2 Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding, Safety Thick Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.620" L x 0.197" W (15.76mm x 5.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.976" (24.80mm)