LTO050F4R700JTE3
DigiKey Part Number
LT50J-4.7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTO050F4R700JTE3
Description
RES 4.7 OHM 50W 5% TO220
Detailed Description
4.7 Ohms ±5% 50W Through Hole Resistor TO-220-2 Full Pack Non-Inductive Thick Film
EDA/CAD Models
LTO050F4R700JTE3 Models
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.409" L x 0.126" W (10.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.799" (20.30mm)