LTO030FR2000JTE3
DigiKey Part Number
716-LTO030FR2000JTE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTO030FR2000JTE3
Detailed Description
200 mOhms ±5% 30W Through Hole Resistor TO-220-2 Full Pack Non-Inductive Thick Film
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.409" L x 0.126" W (10.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.713" (18.10mm)