LTO030F2R000FTE3
DigiKey Part Number
716-LTO030F2R000FTE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTO030F2R000FTE3
Detailed Description
2 Ohms ±1% 30W Through Hole Resistor TO-220-2 Full Pack Non-Inductive Thick Film
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.409" L x 0.126" W (10.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.713" (18.10mm)