LTO030F20001FTE3
DigiKey Part Number
716-LTO030F20001FTE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTO030F20001FTE3
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 kOhms ±1% 30W Through Hole Resistor TO-220-2 Full Pack Non-Inductive Thick Film
Category
Features
Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tube
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
TO-220-2
Resistance
Size / Dimension
0.409" L x 0.126" W (10.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.713" (18.10mm)