VTVS3V3GSMF-M3-08
DigiKey Part Number
VTVS3V3GSMF-M3-08GITR-ND - Tape & Reel (TR)
VTVS3V3GSMF-M3-08GICT-ND - Cut Tape (CT)
VTVS3V3GSMF-M3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VTVS3V3GSMF-M3-08
Description
TVS DIODE 3.3VWM 8.9VC DO219AB
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.9V Clamp 43.99A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-219AB (SMF)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
43.99A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
2095pF @ 1MHz
Type
Zener
Operating Temperature
175°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V
Package / Case
DO-219AB
Voltage - Breakdown (Min)
6.57V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
8.9V