V3FL45HM3/H
DigiKey Part Number
V3FL45HM3/HGITR-ND - Tape & Reel (TR)
V3FL45HM3/HGICT-ND - Cut Tape (CT)
V3FL45HM3/HGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V3FL45HM3/H
Description
DIODE SCHOTTKY 45V 3A DO219AB
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 45 V 3A Surface Mount DO-219AB (SMF)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
V3FL45HM3/H Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
750 µA @ 45 V
Mfr
Capacitance @ Vr, F
370pF @ 4V, 1MHz
Series
Grade
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Qualification
AEC-Q101
Part Status
Active
Mounting Type
Technology
Package / Case
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
45 V
Supplier Device Package
DO-219AB (SMF)
Current - Average Rectified (Io)
3A
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
580 mV @ 3 A
Base Product Number
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)