V10PWL45-M3/I
DigiKey Part Number
112-V10PWL45-M3/ITR-ND - Tape & Reel (TR)
112-V10PWL45-M3/ICT-ND - Cut Tape (CT)
112-V10PWL45-M3/IDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V10PWL45-M3/I
Description
DIODE SCHOTTKY 45V 10A SLIMDPAK
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 45 V 10A Surface Mount SlimDPAK
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
1.5 mA @ 45 V
Mfr
Capacitance @ Vr, F
2190pF @ 4V, 1MHz
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
45 V
Package / Case
Current - Average Rectified (Io)
10A
Supplier Device Package
SlimDPAK
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
520 mV @ 10 A
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 150°C
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)