T15B22CAHM3/I
DigiKey Part Number
112-T15B22CAHM3/ITR-ND - Tape & Reel (TR)
112-T15B22CAHM3/ICT-ND - Cut Tape (CT)
112-T15B22CAHM3/IDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T15B22CAHM3/I
Description
DIODE, TVS, 1.5KW, 22V, BIDIRECT
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30.6V Clamp 50.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
50.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 185°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18.8V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Breakdown (Min)
20.9V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
30.6V