SMF54A-E3-08
DigiKey Part Number
SMF54A-E3-08GITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMF54A-E3-08GICT-ND - Cut Tape (CT)
SMF54A-E3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF54A-E3-08
Description
TVS DIODE 54VWM 88VC DO219AB
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
88V Clamp 2.25A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-219AB (SMF)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.25A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Active
Capacitance @ Frequency
148pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Package / Case
DO-219AB
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
88V