SMF26A-E3-18
DigiKey Part Number
SMF26A-E3-18GITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMF26A-E3-18GICT-ND - Cut Tape (CT)
SMF26A-E3-18GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF26A-E3-18
Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO219AB
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
42.1V Clamp 4.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-219AB (SMF)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Active
Capacitance @ Frequency
230pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Package / Case
DO-219AB
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
42.1V